2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förhandsinformation - Mottagningsstation Örtofta
Beskrivning: Kraftringen Nät AB vill med denna annons lämna förhandsinformation om en kommande upphandling. Skånska Energi kommer i samarbete med Kraftringen att bygga en ny mottagningsstation i Örtofta. Detta för att avlasta befintlig mottagningsstation SSY samt kunna bemöta framtida anslutningar. Läs mer i underlaget om kommande projekt.
Intern identifierare: 2024/80
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45251100 Anläggningsarbete för kraftverk
Ytterligare klassificering (cpv): 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten