Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning och halkbekämpning
Referensnummer: 21-102-91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser vinterväghållning, snöröjning och halkbekämpning för vintersäsonger av vissa delar av kommunens vägar, parkeringsplatser, gång- och cykelbanor enligt bilagor och/eller vid behov från tid till annan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 14 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Pris Norr
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vinterväghållning, i enlighet med bifogade dokument.