274029-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Strängnäs: Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultmäklare på områdena A: Miljö, samhällsbyggnad, teknik och service, och B: IT samt verksamhets- och organisationsutveckling.
Referensnummer: KS/2021:211-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun bjuder in er att lämna anbud avseende konsultmäklartjänster på följande anbudsområden: A: Miljö, samhällsbyggnad, teknik och service, och B: IT samt verksamhets- och organisationsutveckling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71315400 Byggnadsinspektion, 71319000 Sakkunnig juridisk hjälp, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 72222000 Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik, 72222300 IT-tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen