2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dagligvaror på nätet med leverans
Beskrivning: Upphandlingen avser: -Löpande kompletteringsköp av dagligvaror och livsmedel över nätet med avhämtning i fysisk butik. -Löpande kompletteringsinköp av dagligvaror och livsmedel över nätet med leverans från butik till beställarens lokaler. Sigtuna kommun har ca 290 stycken leveransadresser och i nuläget är det ca 65 beställande enheter. Sigtuna kommun har ett separat avtal för leverans av livsmedel till storkök, därav kommer inga inköp till storköks genomföras på detta avtal.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93142:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 55521100 Hemkörning av mat