274111-2022 - ÄndringSverige-Norrköping: Sjötrafikledningsutrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Farledsutmärkning/Farledsprickar
Referensnummer: 20-04115
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34931500 Sjötrafikledningsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser farledsprickar används som utmärkning runt hela Sveriges kust, i sjöar och i farbara vattendrag.
Sjöfartsverket äger eller har driftavtal för ca 5500 st. farledsprickar.
Upphandlingsföremål