274128-2018 - ResultatSverige-Finspång: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samhällsbetalda resor Finspång 2017
Referensnummer: UH-2017-56
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Målsättningen med upphandlingen är att tillfredsställa kommunens behov av
Inomkommunala transporter och omfattar följande trafikslag:
— Inom kommunal färdtjänst
— Skolskjutsar
— Verksamhetsresor, exempelvis slöjdresor och idrottsresor
— Mat- och livsmedelstransporter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60120000 Taxitjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen