Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilationsarbeten
Referensnummer: 17/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för entreprenörer inom kategori ventilationsarbeten för service-, underhålls-, och ombyggnadsarbeten i fastighetsbeståndet hos Bostadsstiftelserna Uddevallahem och Ljungskilehem.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdragstagaren är ett litet eller medelstort företag: nej