274176-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Arkitekter ombyggnation
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelArkitekter ombyggnation
BeskrivningUpphandlingen omfattar ramavtal gällande arkitekttjänster för ombyggnation av lägenheter och lokaler. Det kan också förekomma nyproduktion av mindre komplementsbyggnader.
Intern identifierareAvtalsnummer ST26/0005
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningSe förfrågningsunderlag.
Intern identifierare1844695-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKravspecifikation
Intern identifierare1844696-1
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster