274202-2022 - PlaneringSverige-Landskrona: Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss inför upphandling Dokument-och ärendehanteringssystem
Referensnummer: 22/124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Inför upphandling Dokument-och ärendehanteringssystem inbjuder Landskrona stad (Staden) leverantörer och andra berörda parter att inkomma med synpunkter på kommande upplägg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48311100 Dokumenthanteringssystem, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48445000 Programvara för kundhantering, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72212445 Programvaruutvecklingstjänster för kundhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inför upphandling Dokument-och ärendehanteringssystem 21/124 inbjuder Landskrona stad (Staden) leverantörer och andra berörda parter att inkomma med synpunkter på kommande upplägg.
Syftet med denna externa remiss är att förankra det underlag som staden avser att annonsera och säkerställa att detta uppfyller kraven på transparens och proportionalitet. Vidare ger den externa remissen möjlighet för leverantörer och andra berörda parter inom området att bidra med sin kunskap och erfarenhet.