274259-2020 - KonkurrensutsättningSverige-NYNÄSHAMN: Reparation och underhåll
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service, underhåll och utbyte av storköksutrustning samt service och underhåll av vitvaror
Referensnummer: SUN2018-116
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gällande service, underhåll och utbyte av storköksutrustning samt service och underhåll av vitvaror inom Nynäshamns kommun.
Avtalets form
Ramavtal kommer att tecknas med en (1) anbudsgivare under förutsättning att ett (1) giltigt anbud inkommer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45331231 Installation av kyl- och frysanläggningar, 51110000 Installation av elektrisk utrustning, 51514000 Installation av diverse universalmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen