274275-2018 - ResultatSverige-Helsingborg: Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avfuktning
Referensnummer: 17/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Ramavtal för Avfuktning och fuktutredning inom AB Helsingborgshems fastighetsbestånd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42113161 Avfuktare, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 71300000 Ingenjörstjänster, 71315000 Byggnadsteknik, 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen