274296-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Programvaruutvecklingstjänster för datorspel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Game development
Referensnummer: 202069
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212911 Programvaruutvecklingstjänster för datorspel
II.1.4.
Kort beskrivning
Game development kompetenser till SVT
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72212900 Programvaruutvecklingstjänster för diverse programvara och datorsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen