2. Förfarande
Förfarande
Titel: Serviceavtal VA-automation
Beskrivning: Upphandlingen omfattar anläggningar som drivs av vatten- och avfallsavdelningen. Upphandlingen avser: Drift, underhållsarbete, felsökning, åtgärder, om- och nyinstallation, beställarstöd vid planering, projektering och byggnation av el- och automationsanläggningar.
Intern identifierare: KS 2024/912
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71356000 Tekniska tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 65130000 Drift av vattenförsörjningsanläggning, 79993000 Tjänster för servicesystem och drift av anläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000