2. Förfarande
Förfarande
Titel: Slamsugning, spolning av ledningsnät, utredning, stamspolning, filmning & ovalitetsmätning
Beskrivning: Ramavtalet avser Slamsugning, spolning av ledningsnät, utredning, stamspolning, filmning & ovalitetsmätning med mera i gator och fastigheter samt övriga områden. Volymen finns uppskattad i Formulär till anbud. Erforderliga ritningar och beskrivningar tillhandahålls vid start av uppdraget. Kungälvs kommun förbinder sig inte för att beställa viss bestämd kvantitet. Avtalsperiod: Avtalets planerade avtalsstart löper from 2024-05-01-2028-04-30.
Intern identifierare: KS2024/0154
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90470000 Rensning av avlopp
Ytterligare klassificering (cpv): 34144410 Slamsugare, 71250000 Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation, 71335000 Tekniska undersökningar, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner, 71631430 Läckageprovning, 71631440 Flödeskontroll, 71632000 Teknisk provning, 90400000 Avloppshantering, 90513600 Avlägsnande av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Slamsugning, spolning av ledningsnät, utredning, stamspolning, filmning & ovalitetsmätning