See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsult för markfrågor
Beskrivning: Uppdraget omfattar behov av löpande stöd i frågor rörande ledningsrätt, servitut och andra markrättsliga frågor som kan uppstå inom VA-verksamheten. Konsulten ska under avtalstiden bistå Beställaren med tjänster inom dessa områden och angränsande områden vid behov.
Intern identifierare: NSVA 25/00209
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Konsult för markfrågor