2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal trädfällning och vegetationsröjning intill järnväg
Beskrivning: Ramavtalet ger möjlighet till avrop för trädfällning och vegetationsröjning intill järnväg upp till beräknade kontraktsvärden på 3 MSEK.
Intern identifierare: KOM-418878
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 77210000 Skogsavverkning, 77211400 Trädfällning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1. Röjning och fällning
Beskrivning: Motormanuell röjare och trädfällare
Intern identifierare: 1. Röjning och fällning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2. Maskin
Beskrivning: Skotare och skördare inkl. förare
Intern identifierare: 2. Maskin