274392-2023 - ResultatSverige-Umeå: Fordon för avfall och avloppsvatten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Renhållningsfordon - Ramavtal
Referensnummer: 23016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144500 Fordon för avfall och avloppsvatten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för renhållningsfordon. Initialt kommer 3 fordon beställas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Renhållningsfordon konfiguration 1 med glidbart tak som option (Diesel)
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144500 Fordon för avfall och avloppsvatten, 34144510 Fordon för avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Renhållningsfordon konfiguration 2 med glidbart tak som krav (Diesel)
Del nr: 2
Renhållningsfordon konfiguration 1 med glidbart tak som option (100% eldrift)
Del nr: 3
Renhållningsfordon konfiguration 2 med glidbart tak som krav (100% eldrift)
Del nr: 4