274399-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Byggteknisk ledning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende byggadministrativa tjänster
Referensnummer: 222-1034/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ett för SFV riksomfattande ramavtal där varje län motsvarar ett anbudsområde med tillhörande delkontrakt.
De professioner vi efterfrågar är i huvudsak projekteringsledare, projektledare och byggledare, men även andra byggadministrativa tjänster.
Upphandlingen annonseras via selektivt förfarande vilket innebär att Anbudsgivare i detta steg söker om att få delta i upphandlingen.