Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende Konsulter inom studie- och yrkesvägledning
Referensnummer: Ks26 2022-72
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att täcka Beställarens behov av konsulter avseende studie- och yrkesvägledning. Detta kräver från tid till annan förstärkning av konsulter.
Omfattningen av uppdragen kommer att variera under avtalsperioden. Leverantören kan således inte utgå ifrån att Beställaren beställer eller avropar aktuella konsulttjänster för de värden som uppskattats i den upphandling som föregått detta ramavtal. Leverantören är skyldig att leverera Beställarens verkliga behov vare sig det över- eller understiger uppskattat värde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79600000 Rekryteringstjänster, 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning, 79634000 Yrkesvägledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal avseende Konsulter inom studie- och yrkesvägledning.