274414-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Installation av larmsystem och antenner – Ramavtal Säkerhetstekniska installationer för inhyrda lokaler
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Säkerhetstekniska installationer för inhyrda lokaler
BeskrivningUpphandling av ramavtal gällande nya säkerhetstekniska installationer samt service och felavhjälpning på befintliga anläggningar i inhyrda lokaler.
Intern identifierare2023-FA000236
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45312000 Installation av larmsystem och antenner
Ytterligare klassificering (cpv): 32552600 Porttelefoner, 35121700 Larmsystem, 42961100 Passerkontrollsystem, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 45315100 Eltekniska installationer, 45343100 Brandsäkringsarbeten, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 51110000 Installation av elektrisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000