274416-2017 - ÄndringSverige-Strängnäs: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yrkeskläder och skor.
Referensnummer: KS/2017:154-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal omfattande köp av yrkeskläder, inklusive skor, handskar och varselkläder.
Kläder för vård/kök/städ (utom skor) samt profilkläder omfattas inte av upphandlingen.