2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lagerautomation till Sterilteknik och logistik Solna
Beskrivning: Karolinska Universitetssjukhuset inbjuder härmed in till anbudsansökan till upphandling av Lagerautomation till Sterilteknik och logistik. Upphandlingen avser lagerhållning av sterila engångs- och flergångsinstrument genom automation. Anbudsansökande ska tillhandahålla samtliga efterfrågade varor och tjänster under avtalsperioden samt samordna samtliga ingående delar i Leveransen.
Intern identifierare: K 2025-1555
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44440000 Lager
Ytterligare klassificering (cpv): 42965100 Driftssystem för lager, 44423300 Godshanteringsutrustning, 63110000 Godshantering, 63120000 Lagring och magasinering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000