274458-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Vägledning och rådgivning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personalstöd
Referensnummer: 328/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85312300 Vägledning och rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta ramavtal omfattar Personalstöd med inriktning mot arbete och privatliv.
Leverantören ska erbjuda, för den anställde, kostnadsfri rådgivning vid arbetsrelaterade och privata problem.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård, 85147000 Företagshälsovård, 85312320 Rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen