See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tryckeritjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar tryckeritjänster inklusive digitaltryck till Gävle kommun, AB Gavlegårdarna, Gavlefastigheter AB, Gävle hamn, Gästrike återvinnare och Gästrike räddningstjänst.
Intern identifierare: 14654
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 22100000 Tryckta böcker, broschyrer och foldrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1, Print on demand
Beskrivning: Print on demand.
Intern identifierare: Anbudsområde 1, Print on demand
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2, Tryck och storformat
Beskrivning: Tryck och storformat.
Intern identifierare: Anbudsområde 2, Tryck och storformat