274565-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Innehållsproduktion
Referensnummer: Ä2020-3334
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillväxtverket söker en produktionsbyrå som kan ta uppdrag utifrån givna ramar i digitala och analoga kanaler. Alltid effektivt, ofta snabbt och ibland i dialog med ovana beställare.
I uppdraget ingår också att ta fram enklare kreativa lösningar, till exempel grafiska element eller budskap.
Vi vill träffa avtal med en leverantör. Uppskattat värde är ca 1,5 MSEK per år. Ramavtalets maximala volym ska inte överstiga 8 MSEK.
Utvärderingen har fyra delar: 3 referensuppdrag, 2 referenskunder, timpriser för konsulter och enhetspriser för några typiska produktioner. Referenskunderna kan vara samma kunder som beställt referensuppdrag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Produktionsbyråtjänster