Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling - Västerås stads gemensamma IT-system och funktioner
Referensnummer: KS 2018/02527-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling - Västerås stads gemensamma IT-lösningar och funktioner.
Alla datum undantaget ansökningsfristen (kvalificering) är preliminära. Datum kan komma att ändras utifrån förhandlingens gång.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Västerås stads gemensamma IT-system och funktioner