2. Förfarande
Förfarande
Titel: Om-, till-, och nybyggnation av Tegelviken Hildero 6:1 i partnering
Beskrivning: Nybyggnation av förskola, ombyggnation av skola - Kök, matsal och gymnastiksal. Förfrågan avser ett partnering/samverkans entreprenad avseende Kv Hildero 1:6, Tegelvikens skola samt förskola. Kvicksund växer och skola/förskola behöver rustas upp och tillskapa nya platser och funktioner. Detta kommer ske genom nybyggnation av förskola med 6 avdelningar. Om- och tillbyggnation av skola F-9 samt nybyggnation av idrottshall samt utemiljö.
Intern identifierare: 24/16
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Partnering (1)