274689-2022 - ResultatSverige-Kungshamn: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för administration båtplatser både fasta och gästhamn
Referensnummer: KA 2021/462
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Sotenäs kommun driver en omfattande hamnverksamhet som innefattar tre olika verksamheter småbåtshamn, gästhamn och industri/fiskehamn.
Totalt hanterar vi kring 4500st småbåtsplatser (11st hamnområden), 500st
landförvaringar, 18000st gästnätter (7st hamnar), 1st industrihamn och 4st fiskehamnar.
För att få en bra och smidig administration upphandlas nu ett systemstöd som kan integreras med kommunens ekonomisystem för att hantera fakturor och redovisning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen