274752-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Undersökningshandskar 2023 SLL761, tilläggsupphandling
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUndersökningshandskar 2023 SLL761, tilläggsupphandling
BeskrivningUpphandling avseende undersökningshandskar och laboratoriehandskar 400 mm långa. Frågor kommer besvaras något senare pga. röda dagar och eventuella klämdagar, se nedan. Frågor som inkommer under vecka 18 kommer börja besvaras under vecka 19. Halvdagar, Röda dagar och klämdagar: 30 april (halvdag före 1 maj) 1 maj (helgdag) 28 maj (halvdag före Kristi himmelsfärd) Kristi himmelsfärd 29 maj (helgdag) 30 maj (klämdag)
Intern identifierareFSN 2025-0119
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 18424000 Handskar, 18424300 Engångshandskar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000