See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal spolservice och relining 2025
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för utförande av planerade och oplanerade spolservicearbeten samt reliningsarbeten i Beställarens fastighetsbestånd som företrädesvis består av bostadslägenheter med kvarboende hyresgäster. I omfattningen ingår även exempelvis filmning av rör, rotskärning och utredningar inför eventuella underhållsarbeten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90470000 Rensning av avlopp
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105054:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45232410 Underhållsarbeten för avlopp