2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hälsokontroll brandpersonal
Beskrivning: Uppdraget omfattar lagstadgade och riktade hälsokontroller för brandmän och dagtidspersonal vid brandförsvaret i Umeåregionens brandförsvar, räddningstjänsten i Vännäs kommun, räddningstjänsten i Nordmalings kommun samt räddningstjänsten i Bjurholms kommun. Totala antalet brandmän och dagtidspersonal som kommer ingå i avtalet är ca 251 st, fördelat på 176 brandmän deltid, 55 brandmän heltid och 20 dagtidspersonal. Antalet kan komma att förändras under avtalstiden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89611:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85147000 Företagshälsovård