2. Förfarande
Förfarande
Titel: Papperspåsar för matavfallsinsamling
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leverans av 9-, 19- och 45 liters papperspåsar för matavfallsinsamling i kommunerna inom NSR:s verksamhetsområde: Bjuv, Båstad, Helsingborg, Höganäs, Åstorp och Ängelholm.
Intern identifierare: 25/0422
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen genomförs enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling, med användande av ett öppet förfarande. Upphandlingsförfarandet medger inte förhandling. Det är därför viktigt att bästa villkor lämnas i anbudet och att alla krav och villkor enligt detta upphandlingsunderlag följs.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18930000 Säckar och påsar
Ytterligare klassificering (cpv): 18937000 Förvaringssäckar, 18937100 Förvaringspåsar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000