2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbetskläder till bussförare
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ändamålsenliga kläder till bussförarna hos Gamla Uppsala Buss AB. Uppdraget omfattar leverans av kläder samt att tillhandahålla rutiner och system för löpande beställningar från den klädkategori man har rätt att beställa ifrån.
Intern identifierare: 24/2
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000