274847-2022 - ResultatSverige-Norrköping: Underhåll av gatubelysning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Målning av belysningsstolpar
Referensnummer: KS 2022/0186
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50232100 Underhåll av gatubelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Samhällsbyggnadskontoret, Norrköpings kommun, inbjuder Er att lämna anbud på offentlig upphandling avseende Målning av belysningsstolpar.
Uppdraget avser underhållsmålning av belysningsstolpar. Delmomenten kan övergripande beskrivas enlig följande:
RengöringBlästring/borstningBedömning av kondition hos stolpe och fundamentEventuell schaktning och reparation av fundamentGrundmålningMellanmålningSlutmålningRegistrering och dokumentation
Ramavtal kommer att tecknas med en (1) anbudsgivare. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50232100 Underhåll av gatubelysning, 34928500 Gatubelysning, 34928510 Stolpar för gatubelysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se förfrågningsunderlaget för mer information.