274849-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av maskinteknisk utrustning i byggnader – Styr- och övervakningsarbeten, Kategori 1
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStyr- och övervakningsarbeten, Kategori 1
BeskrivningDenna förfrågan avser ramavtal avseende styr- och övervakningsarbeten inom SISAB:s fastighetsbestånd, samt leverans av produkter inom detta område.
Intern identifierareSISAB 2024/89
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50712000 Reparation och underhåll av maskinteknisk utrustning i byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareStyr- och övervakningsarbeten, Kategori 1