274866-2017 - ResultatSverige-Karlstad: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snö- och halkbekämpning.
Referensnummer: 0091-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Snö- och halkbekämpning – Karlstads kommuns distrikt
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Snö- och halkbekämpning – Skattkärr, Ulvsby, Väse och Alster inkl. enskilda vägar
Del nr: 2
Snö- och halkbekämpning – Molkom Lindfors inkl. enskilda vägar. Leverantören ska tillhandahålla plats för grusupplag samt lager för torrsalt
Del nr: 3
Snö- och halkbekämpning – Vålberg/Edsvalla/Norsbron inkl. enskilda vägar. Leverantören ska tillhandahålla plats för grusupplag samt lager för torrsalt
Del nr: 4
Snö- och halkbekämpning – Östra distriktet
Del nr: 5
Snö- och halkbekämpning – Södra
Del nr: 6
Snö- och halkbekämpning – Västra inkl. Skåre samt enskilda vägar
Del nr: 7
Snö- och halkbekämpning – Hammarö kommun Område 1 Lövnäs
Del nr: 8
Område 2 Nya Bärstad och Tye
Del nr: 9
Område 3 Lindenäs och Rud
Del nr: 10
Område 4 Torp, Hallersrud och Sätter
Del nr: 11
Område 5 Skagene, Fiskvik och Takene
Del nr: 12
Område 6 Hälltorp, Nolgård och Vidön
Del nr: 13
Område 7 Centrum Parkeringar
Del nr: 14
Område 8 Hammar GC Väg
Del nr: 15
Option – Totalpris på beredskap av samtliga distrikt i kr
Del nr: 16