2. Förfarande
Förfarande
Titel: El, tele, data
Beskrivning: Ramavtal avseende el, tele, data. Ett kommunövergripande avtal - Lund.
Intern identifierare: 25/12
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 51000000 Installation (utom programvara)
Ytterligare klassificering (cpv): 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning, 51200000 Installation av mät-, kontroll-, test- och navigeringsutrustning, 51300000 Installation av kommunikationsutrustning, 51600000 Installation av datorer och kontorsutrustning, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000