Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Framework Agreement — Agriculture, Employment and Market Development
Referensnummer: 19/001344
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98300000 Diverse tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
The objective of the framework agreement is to provide Sida with additional expertise in the thematic areas agriculture, productive employment and decent work and market development.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 98300000 Diverse tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen