See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: AV-partner 2025
Beskrivning: Området omfattar inköp av AV-utrustning till stadens skolor, idrottsanläggningar, kontorsytor m.m. AV-utrustning som ska erbjudas omfattar främst interaktiva projektorer och interaktiva skrivtalvor för skolans behov samt konferensutrustning såsom högtalartelefoner, video/TV och utrustning för Skype videokonferenser. I upphandling ingår tjänster såsom rådgivning, projektledning, installation, montering, programmering, utbildning och support
Intern identifierare: SF 2024/273
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 32232000 Videokonferensutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: AV-partner 2025