274877-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Telefon- och dataöverföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av telefoni som tjänst.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64210000 Telefon- och dataöverföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Löf avser att upphandla Telefoni som tjänst. Se prisbilaga, bilaga 4.
Upphandlingen genomförs som ett öppet förfarande enligt lagen 2016:1145 om offentlig upphandling.
Löf avser att teckna avtal med en (1) leverantör för hela uppdraget.
Avtalstiden är två (2) år och planeras att löpa ifrån 8.5.2017, med möjlighet till 2-års förlängning. Exakta datum regleras vid avtalstecknande.
Observera att införandefasen kan komma att bli förskjuten beroende på semesterperioder.
Upphandlingens värde beräknas till 4 300 000 SEK exklusive moms under avtalsperioden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64212000 Mobiltelefontjänster, 64214200 Telefonväxeltjänster, 64215000 IP-telefoni
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Observera att upphandlingsdokumentet inte ska begäras ut hos Löf. För att ta del av förfrågningsunderlaget till denna upphandling klickar du på ”Anmäl intresse” i Mercells databas. Fyll sedan i kontaktuppgifter så skickas ett lösenord till dig. Med lösenordet kan du sedan gå in i upphandlingen och lägga anbud direkt på webben. Klicka på ”Jag vill lämna anbud” för fullständig dokumentation.
Om du befinner dig i annan annonsdatabas, vänligen följ länken:
http://my.mercell.com/Permalink/64946271.aspx
Vid frågor och support avseende Mercells upphandlingssystem, vänligen kontakta deras support. Tfn 031-360 60 29.
Med vänlig hälsning,
Job Paulsson.