2. Förfarande
Förfarande
Titel: Saneringsarbeten
Beskrivning: Ramavtalet omfattar både akuta skadesaneringar och mindre saneringsarbeten.
Intern identifierare: UH 2026-000199
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90920000 Sanering av anläggningar
Ytterligare klassificering (cpv): 45111100 Rivning, 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45262660 Asbestsaneringsarbete, 45262690 Renovering av byggnader, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90650000 Avlägsnande av asbest
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000