274894-2017 - ResultatSverige-Uppsala: Marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Originalproduktion för tryckta och digitala medier.
Referensnummer: UH-2016-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79342000 Marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala universitet skall vid behov kunna avropa enstaka originalproduktioner för trycksaker eller webb exempelvis foldrar, flyers, affischer, annonser, diagram och illustrationer anpassade för tryck och webb.
1.1. I uppdraget skall följande tjänster ingå:
— Originalframställning på uppdrag av Uppsala universitet med utgångspunkt från Uppsala universitets grafiska profil.
— Sedvanliga kundkontakter med beställare vid Uppsala universitet.
— Kontakter med av Uppsala universitets upphandlade tryckerier för bokning, lämning, uppföljning etc.
— Leveranskontroller och kvalitetsuppföljning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Originalproduktion för tryckta och digitala medier för Uppsala universitet.