Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inredningsprojektering av laboratorier.
Referensnummer: UH-2015-49
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören skall vid behov kunna tillhandahålla arkitekter och installationssamordnare för inredningsprojektering av laboratorier och intill liggande kontorslokaler samt undervisningslokaler för Uppsala universitet i Uppsala och Visby.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen