274919-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekttjänster – Tekniska konsulter 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter 2024
BeskrivningUpphandling av tekniska konsulter inom följande områden: Husarkitekt Utredningar och undersökningar geoteknik Utredningar och undersökningar riskanalyser och vibrationsmätningar Projektering mark Projektering el, data, larm Projektering VVS och styr Kontrollant och sakkunnig el Projektering Statik
Intern identifierareTn/2024:34
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelTekniska konsulttjänster