274940-2019 - ÄndringSverige-Karlstad: Skydds- och säkerhetskläder
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personlig skyddsutrustning (skyddsvästar, skyddshjämar m.m.)
Referensnummer: 19/37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35113400 Skydds- och säkerhetskläder
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar personlig skyddsutrustning såsom skyddsvästar, skyddshjämar m.m.för löpande avrop under avtalstiden.
Inbjudan
Myndigheten för samhällsskydd och beredskap, nedan kallad den upphandlande myndigheten, inbjuder till anbudsgivning gällande Personlig skyddsutrustning (skyddsvästar, skyddshjämar mm) med diarienummer 19/37, enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar.
Upphandlingen handläggs administrativt av Ecenea Väst AB.