See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gräsklippning och slåtter
Beskrivning: Eskilstuna kommun upphandlar gräsklippning samt slåtter av ängsytor och slaghack av högvuxna gräsytor för fem distrikt inom Kommunen. Distrikten omfattar en sammanlagd yta om ca. 180 ha. Anbud lämnas för respektive del, och anbudsgivaren väljer själv vilken eller vilka delar denne vill lägga anbud på. För de distrikt där så framgår av underlaget, innefattas även lövklippning i uppdraget.
Intern identifierare: UE 23.177
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 77100000 Jordbrukstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Högvuxna gräsytor (Slaghack/Äng)
Beskrivning: Valbar
Huvudklassificering (cpv): 77100000 Jordbrukstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Gräsklippning
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Generell del
Beskrivning: Obligatorisk