275030-2025 - Resultat
Sverige – Teknisk provning, analys och konsulttjänster – 3D-visualiseringsbyrå m.m
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel3D-visualiseringsbyrå m.m
BeskrivningUpphandlingen avser tekniska konsulttjänster i form av framtagning av visualiseringsmaterial så som bilder, solstudier ,planritningar, översiktsbild (Hus i 3D, från ovanifrån-perspektiv), bostadsväljare samt andra produktvisualiseringar. Ramavtal kommer att tecknas med maximalt två (2) leverantörer.
Intern identifierareEH2024-00285
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48321000 Programvara för datorstödd konstruktion (CAD), 79960000 Foto- och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000