275073-2026 - Resultat
Sverige – Energiförvaltning – Energiuppföljningssystem - IT-system och tjänster för uppföljning av energi
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelEnergiuppföljningssystem - IT-system och tjänster för uppföljning av energi
BeskrivningUpphandling av ett kontrakt rörande ett energiuppföljningssystem (IT). Systemet ska kunna mäta olika mediaslag samt dokumentera åtgärder och uppföljning av åtgärderna.
Intern identifierareFSK 2025/605
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71314200 Energiförvaltning
Ytterligare klassificering (cpv): 38551000 Energimätare, 48461000 Programvara för analys eller forskning, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314300 Konsulttjänster för energibesparing, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster, 72227000 Konsulttjänster för dataanalys
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareEnergiuppföljningssystem - IT-system och tjänster för uppföljning av energi