275075-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Teknisk besiktning och provning – Ramavtal Myndighetsbesiktningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Myndighetsbesiktningar
BeskrivningRamavtalet omfattar konsulttjänster inom myndighetsbesiktningar enligt AUC.1. Uppdrag kommer att variera i omfattning och storlek från årliga revisionsbesiktningar till större besiktningsuppdrag beroende på beställarens behov.
Intern identifierare2026/237
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
Ytterligare klassificering (cpv): 31625200 Brandlarmssystem, 44115500 Sprinklersystem, 45313100 Hissinstallationer, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71631000 Teknisk besiktning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Myndighetsbesiktningar