275078-2020 - Konkurrensutsättning
See the notice on TED website
Sverige-Härnösand: Undervisning och utbildning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Distansutbildning inom sfi, grundläggande vuxenutbildning och gymnasial vuxenutbildning
Referensnummer
: UH-2019-041
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Distansbaserad utbildning inom sfi, grundläggande vuxenutbildning och gymnasial vuxenutbildning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar
:
ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde 1a:
Del nr
: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
,
80400000 Vuxen- och annan undervisning
80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde 1b:
: 2
Anbudsområde 2:
: 3
Anbudsområde 3:
: 4
Anbudsområde 4:
: 5
Anbudsområde 5:
: 6
Anbudsområde 6:
: 7